2015-02-13

2015 İLKBAHAR YAZ MODASI

                  2015 İLKBAHAR YAZ MODASI PODYUMLARDA HATTA RAFLARDA

               Kış ensemizde soğuğun en sertini hissettirirken podyumlarda defilelerde internet sitelerinde hatta vitrinlerde bile ilkbahar-yaz modası esmekte.Yılın ilk moda trendlerini yaz başında ilkbaharda giymek için alışverişler başladı bile.Bir göz atalım bakalım ilkbahar yaz kolleksiyonlarında bizleri hangi trend renkler bekliyor...
               Bu yıl biraz farklı ve uzun zamandır kullanılmayan renkler boy göstermeye başladı.2014  den hem renk olarak hem stil ve desen olarak bu baharda farklı rüzgarlar esecek.
Trend olmasına kesin gözüyle bakılan baharın habercisi ve yazı cıvıldatıcağa benzeyen renkler   

           MARSALA 1990 Yılından beri Pantone Renk Enstitüsü her yıl bir rengi yılın rengi olarak ilan etmektedir.2015 yılına damgasını vuran renk yani bu yılın rengi ise Sicilya adasının en batı noktasında olan Marsala şehrinin isim verdiği saf alkol katılarak yöreye özel üretilen rengi ise dillere destan olan şarabın  adı Marsala rengidir.Şarabın en koyu rengi ile kahverengi karışımı olan bu özel ton için doğal , güçlü , toprağımsı şarap kırmızı deniliyor.Ev tekstili,takılar , çantalar ,  makyaj , kısacası her noktada bu renkle karşılaşmak mümkün .. Zihni vücudu ve ruhu zenginleştirdiği de söylenmekte..
    

        AQUA MAVİ  turkuaza yakın bu canlı renk bu yaz plajlarda sokaklarda gece ve gündüz hayatında heryerde rastlayacağımız süper bir renk.
              


          PASTEL SARI  uzun zamandır moda dünyasında çok rastlamadığımız ve kendine pek yer bulamayan bu tatlı ton ofis modasında özellikle çok sık görebileceğimizin sinyalini vermekte.
               
                                             

       PAS RENGİ turuncu, kahverengi ve kırmızının bu eşsiz uyumu bu yıl tam anlamıyla trend olacak .
Bol paça yüksek bel pantolonlar dar streç pantolonlar tek parça kısa elbiseler ve etekler bu yıl sık kullanılacağa benziyor.Pas rengi bu kış özellikle erkek giyimdede kendini göstermektedir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder